Mūsu darba principi
Visi pacienti tiek pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta.
Mēs cenšamies pieņemt akūtos pacientus pēc iespējas ātrāk.
Mūsu komanda strādā pie tā, lai plānveida ārstēšana norisinātos pieņemamos termiņos un augstākajā iespējamā kvalitātē.
Mēs nekautrējamies nosūtīt pacientus pie cita speciālista, ja mūsu specializācija neļauj veikt noteiktas procedūras visaugstākajā līmenī.
Mūsu darbs ir stingri protokolēts, tikai tā ir iespējams sasniegt stabili labus rezultātus.
Mēs uzstājam uz plānveida pārbaudēm vienu reizi gadā.
Mēs zinām, ka pie pareizas kopšanas un profilakses zobus var saglabāt veselus visa mūža garumā.
Kas ir stomatoloģisko saslimšanu profilakse?
Profilakses pamatā ir adekvāta mutes dobuma higiēna. Tas nozīmē, ka zobi jātīra vismaz divas reizes dienā ar fluoru saturošu zobu pastu, tehniski pareizi. Zobi jādiego vismaz vienu reizi dienā, tehniski pareizi. Uzturam jābūt sabalansētam un hroniskām saslimšanām, kas var ietekmēt zobu veselību, speciālistu kontrolētām. Profesionāla mutes dobuma higiēna jāveic vienu-divas reizes gadā. Pilnu mutes dobuma apskati pie zobārsta ar rentgena kontroli jāveic vismaz vienu reizi gadā.
Kas ir endodontiska ārstēšana?
Endodontisku ārstēšanu var iedalīt primārā ārstēšanā un pārārstēšanā. Primāro ārstēšanu veic, ja kaut kāda iemesla dēļ zoba nervs iet bojā vai bojājums ir sasniedzis pulpu, inficējot zoba nervu un izraisot stipru sāpju simptomātiku.
Pirmajā seansā tiek veikts diagnostiskais rentgens un virkne testu, tiek savākta anamnēze un uzstādīta diagnoze, pacientam tiek izskaidrota zoba prognoze. Zobs tiek atsāpināts un izolēts no pārējā mutes dobuma. Tiek veikta zoba kameras atvēršana, kanālu lokalizācija, kanālu garuma noteikšana, kanālu preparēšana, sakņu kanālu pildīšana ar prolongētas darbības medikamentu, tiek uzlikta pagaidu plombe. Otrajā seansā, apmēram pēc divām nedēļām, no sakņu kanāliem tiek izņemts medikaments, veikta rentgenoloģiska sakņu kanālu garumu kontrole un kanāli tiek aizpildīti ar pastāvīgu materiālu. Sakņu kanālus noslēdz ar oderi un uzliek pagaidu plombi. Mēneša laikā nepieciešams pagaidu plombi mainīt uz pastāvīgo, kas netiek iekļauta endodontiskas ārstēšanas izmaksās.