Uzkrājums bērna nākotnei
© Dr. Anna Jurkovska, 2017
Pīrsinga otrā puse
Mēles pīrsinga neatņemama sastāvdaļa ir apakšējo priekšzobu smaganu un periodota saslimšanas. Izpausmes ir variablas, no regulāriem sastrutojumiem smaganās līdz pat ekstrēmam zobu kustīgumam, kaula atkāpšanās rezultātā.
Ja mutē ir amalgamas (sudraba) plombe kopā ar mēlskaru — var lepoties ar portatīvo mutes elektrostaciju, jo siekalu ietekmē ķīmiskā enerģija, kas rodas starp diviem dažādiem metāliem, pārvēršas par elektrisko. Neiroloģiskie simptomi, infekciju riski un runas defekti ir sīkums salīdzinājumā ar apakšējo zobu trūkumu.
Attēlā ir mana paciente no šodienas dežūras, sirsnīgs paldies par atļauju nofotografēt un publicēt šo gadījumu.
© Dr. Anna Jurkovska, 2016
Kad sākt tīrīt zobus?
Un jā, bērna zobu veselība ir 100% vecāku atbildība, gēniem nav ne vainas.
© Dr. Anna Jurkovska, 2016
Neplānotas izmaksas
Pirms trim dienām ar stundas intervālu man piezvanīja divas paziņas. Viņi nebija pazīstami savā starpā, bet viņus vienoja viena un tā pati problēma — abi bija salauzuši pa zobam kinoteātrī. Nekāda kautiņa, viņi vienkārši kraukšķināja popkornu.
Diemžēl man nebija iespējas viņiem palīdzēt, bet es nosūtīju abus pie kolēģiem, kas varēja viņus pieņemt un sniegt pirmo palīdzību.
Pirmajā gadījumā tas bija vertikāls saknes lūzums, zobu nācās izraut.
Otrais gadījums — nolūza plomba ar zoba audiem, atsedzot nervu.
Abos gadījumos ir nepieciešama protezēšana. Pirmajā gadījuma optimālās ārstniecības izmaksas ir ap 1200 eiro, būs nepieciešamas 5 vizītes pie stomatologa sešu mēnešu garumā. Otrais gadījums izmaksās 600-650 eiro ar 6-7 vizītēm pie stomatoloģa 3-4 nedēļu garumā.
Varētu padomāt, ka šie gadījumi ir neveiksmīga sagadīšanās, melnā strīpa ikdienas gaitās. Tomēr uzmanīgāk ieskatoties — tā ir banāla muļķība, nevīžīga attieksme pret veselību un naudu, neuzmanība.
Melnās strīpas profilakse:
1. uzturiet zobus un mutes dobumu veselus;
2. neticiet stomatologam, kas kritizē kolēģu darbu un netaisa profilaktiskos rentgenus;
3. neēdiet, skatoties kino;
4. neēdiet popkornu, pat ja neskatieties kino.
© Dr. Anna Jurkovska, 2016